FANDOM


Ginny Weasley Deathly Hallows promo image 2
Ginny Weasleyová, celým menom Ginevra Molly Weasleyová, neskôr Potterová je fiktívna postava z fantasy série o Harrym Potterovi. Narodila sa 11. augusta 1981.

Je jediná dcéra Molly a Artura Weasleyovcov, najmladšia z rodiny. Má šesť bratov: Billa, Charlieho, Percyho,Freda, Georga a Rona. Od mala bola zamilovaná do Harryho, mala strach sa s ním rozprávať, v jeho prítomnosti bola nervózna. V roku 1992 nastúpila na Rokfort, ktorý v roku 1999 úspešne ukončila. V prvom ročníku ju Tom Riddle zneužil na otvorenie Tajomnej komnaty. V piatom diely sa zmierila, že s Harrym nikdy nebude a v jeho prítomnosti sa neskôr správala normálne. Bola členkou Dumbledorovej armády. Chodila s Michaelom Cornerom a Deanom Thomasom, neskôr sa rozišli a začala chodiť s Harrym, ktorý si uvedomil, že je do nej zamilovaný. Po smrti Dumbledora sa rozišli, aby Harry mohol zničiť horcruxy. V šiestom ročníku sa zúčastnila bitky o Rokfort. Po smrti Voldemorta sa dali dohromady, zobrali sa a majú tri krásne deti - Jamesa Siriusa, Albusa Severusa a Lily Lunu Potterovcov.V prvom filme je veľmi plachá a uteká od všetkého,no ako získava istotu a sebavedomie,badať v nejistú dávku odvahy-jednoducho bude bojovať!

Charakteristika Editovat

Ginny je krásna, má ohnivo červené dlhé vlasy. Je vynikajúca v Odpaľujúcom zaklínadle. Vlastní chumkáča Arnolda, ktorého jej kúpili v obchode jej bratov - Weasleyovské výmysly a vynálezy. Je vynikajúcou hráčkou metlobalu. Na Rokforte bola v Chrabromilskom mužstve na pozícii triafačky a stíhačky. Po ukončení štúdia bola v družstve Holyheadské Harpye na poste stíhačky, no uvedomila si, že rodina je pre ňu dôležitejšia.